RSS Новини Броварів

Наші сусіди

Архивы публикаций

 • 11Окт

  Кошторис підготували, документи для РЕСу познаходили, тепер нарешті дійшли руки розповісти про плани щодо благоустрою парковки.

  Перш за все хотілося б зазначити, що є територія, яка придатна для того, щоб за її рахунок розширити та покращини парковку і є бажання це зробити, але, як завжди, у ОСББ не вистачає коштів.

  Відомий і дієвий спосіб отримати кошти – це залучити у благоустрій парковки інвестиції. А інвесторів потрібно якимось чином зацікавити, потрібно запропонувати такі умови, за яких мешканцям буде вигідно вкладати гроші у розбудову території.

  План наступний:
  На загальних зборах пропонується вирішити питання про облаштування парковки на частині території, що не використовується, встановити за рахунок ОСББ блокіратори та передати ці новооблаштовані паркомісця в оренду зацікавленим мешканцям будинку. Кошти, отримані від оренди, направити на благоустрій решти парковки: розмітка місць, встановлення шлагбауму та відеоспостереження.

  Звучить непогано, давайте розглянемо аспекти.

  1. Де можна облаштувати додаткові парковочні місця?

  В першу чергу – це 10-12 місць вздовж паркану з Тепломережею (біля 1 під’їзду);
  В другу чергу – це 16-20 місць вздовж паркану з Купавою;

  2. Яка вартість оренди?
  Вартість оренди буде встановлена загальними зборами. Вже зараз зрозуміло, що це буде сума між 200 та 500 грн на місяць. Відповідно, з 10 місць за місяць ми з Вами додатково отримуватимемо від 2000 до 5000 грн.
  Як встановити вартість? Досить важко.
  Є мешканці, які готові платити 400-500 грн на місяць, щоб мати індивідуальне парковочне місце, а є мешканці, які вважають, що тариф має бути 200 гривень.

  Якщо розглядати ситуацію з фінансової вигоди всіх мешканців, то логічніше, звичайно, отримувати додаткових 5 тис на місяць замість, скажімо, 2 тис.
  Але вирішувати загальним зборам, звичайно.

  3. Де взяти кошти на облаштування парковки?
  Орендарі мають сплатити на 1 або на 2 роки наперед. Вони будуть протягом цього терміну користуватися паркомісцем, а ми для всіх обладнаємо нормальну парковку з відеоспостереженням та шлагбаумом.

  4. Місць на всіх не вистачить. Як розподілити?
  Перш за все, думаю, буде логічним, що це мають бути мешканці, які не мають заборгованості по внескам.
  Далі бачу 2 можливих варіанти, які можна застосувати і разом:
  1) Простий і банальний жереб серед бажаючих, готових інвестувати кошти;
  2) Шляхом визначення найкращої пропозиції. Скажімо, якщо за 200 грн готові орендувати 50 осіб, а за 400 грн готові орендувати 20 осіб, тоді можна орендувати місця тим, хто готовий зробити більший внесок.
  Вирішимо на зборах

  Ну, ніби все. Якщо щось не зрозуміло – телефонуйте або запитуйте в коментарях.

  Рекомендувати друзям

  0

  Добавил Сергей Иллюхин в 18:37

  Метки: ,