RSS Новини Броварів

Наші сусіди

Панель управления

Архивы публикаций

 • 03Апр

  Урядовий кур'єрВ свежем номере газеты «Урядовий кур’єр» (пятница, 2 апреля 2010 года, №61 (4212)) вышла заметка о нас, о нашем доме, нашем сайте и наших проблемах.

  Статья называется «Познайомилися з сусідами… в інтернеті».
  (ссылка на официальный сайт издания).
  Предлагаю Вашему вниманию фотографии газеты и текст самой статьи.

  Напомню, что в начале этого года наш дом уже появлялся в средствах массовой информации: в январе о нас написали несколько небольших изданий. А в феврале появилась большая статья в газете «День» и сюжет в ТСН на канале «1+1».

  Познайомилися з сусідами… в інтернеті

  Оригінальний спосіб об’єднатися для захисту своїх прав та впливу на комунальників знайшли мешканці однієї з новобудов міста Бровари, що на Київщині. На інтернет-сайті будинку, який створила родина новоселів — Сергій та Ольга Іллюхіни, мешканці будинку спілкуються, обмінюються думками, і, власне, не тільки щодо життєдіяльності будинку.

  — У Броварах це перший приклад того, як громадяни за допомогою сучасних інформаційних технологій самоорганізовуються та вирішують наболілі питання. Спонукало до цього небажання забудовника дому — ДСК «Меркурій», ЖЕКу та місцевих чиновників усувати недоробки й розв’язувати проблеми в будинку, — зауважує один із мешканців Сергій Шумило. — Кому цікаво, як ми це робимо, запрошуємо на сайт www.shevchenko4a.brovary.org.

  — То як сайт допомагає вам «вплинути» на комунальників? Поділіться досвідом, — звернулася я до розробника сайту Сергія Іллюхіна.

  — По-перше, треба дати їм зрозуміти, що незадоволених багато, ми готові відстоювати наші права. А почалося все з пропозиції, яку вмістив на сайті один із сусідів: взяти комунальників «масовістю». Багато з нас телефонували в ЖЕК і ДСК «Меркурій» з проханням розв’язати, врешті, проблеми, яких було чимало. Адже навіть через рік після введення будинку в експлуатацію не працювали ліфти, не було освітлення в під’їздах і на вулиці. Нам обіцяли, що все буде виправлено, але фактично нічого не змінилося. На сайті ми стали активно радитись, як відстояти свої права. Тоді й дізналися чимало нового про наш будинок. Мешканці верхніх поверхів розповіли, що протікає дах і на горищі бігають пацюки. А мешканці нижніх повідомили про калюжі в підвалі: сантехніка (якій був лише рік) протікала…

  Наступний крок — написання колективного листа до міської влади та керівництва ДСК «Меркурій». Зауважу, що міська рада Броварів оперативно відреагувала, відрядила комісію для перевірки. Це вплинуло на ЖЕК: комунальники вкрутили лампочки на поверхах, увімкнули ліфти… А пізніше встановили ліхтарі у дворі. На жаль, одні проблеми зникли, інші з’явилися. Так, через борги ЖЕКу перед іншими комунальними службами нам припинили вивозити сміття та обслуговувати ліфти. Зараз деякі небайдужі мешканці самостійно збирають гроші на вивезення відходів, — розповів Сергій Іллюхін.

  Він прогнозує, що, швидше за все, справа закінчиться створенням ОСББ, але каже, що ставити на свій баланс будинок з такими недоробками ризиковано. І розповів, що після обговорення на сайті мешканці підготували лист до прокуратури, в якому йдеться про проблеми з утримання будинку.

  Утім, за словами Сергія, до «зовнішніх» проблем додається не менш важлива «внутрішня»: те, що самі мешканці не завжди піклуються про свій дім і двір. Наприклад, прямо біля сміттєвих баків дехто паркував машини, блокуючи таким чином вивезення сміття. З цими автолюбителями проводили роботу також через сайт, а ще розвішували оголошення на під’їздах, писали записки… Допомогло. Вони вже самі не ставлять автівки біля контейнерів й інших попереджають. А зараз, говорить Сергій, мешканці обмірковують, як захистити від автолюбителів саджанці, які купили за власні кошти і висадили, аби озеленити двір. Ідеї висуваються різні: установити огородження навколо саджанців, зробити паркування зручнішим, розмітивши територію стоянки…

  — А ще сайт допомагає нам здружитися на побутовому рівні, — веде далі Сергій. — Наприклад, у своєму під’їзді я знаю практично всіх, і мене знають. Інколи навіть випадкова зустріч перетворюється на продуктивне обговорення спільних проблем. На сайті є сторінка (у закритому режимі) з телефонами мешканців, і ми завжди можемо зв’язатися із сусідами, навіть якщо не знайомі особисто. А як встановлювали домофон? Я переконаний, якби не було сайту, то ще довго б у наші під’їзди заходили п’яниці. З ініціативою виступила одна сім’я, інші підтримали, далі — колективно обговорили, обрали оптимальний варіант…

  І ще один добрий приклад: ті, хто має авто, із задоволенням підвезуть сусідів на роботу. Раніше цього ніколи не було, а зараз — досить часто. Чому? Та тому, що, виявляється, у нас багато спільного! — пишається Сергій Іллюхін.

  Інна КОСЯНЧУК, «Урядовий кур’єр»

  Рекомендувати друзям

  0

  Добавил Сергей Иллюхин в 00:22

  Метки: ,

 • Управление по связям с общественностью при Секретариате Кабинета Министров Украины пригласило меня принять участие сегодня в совещании, посвященном Дню электронного самоуправления, который будет проведен 28-29 апреля.
  Опыт нашего дома, использование современных технологий для общественной мобилизации граждан очень их заинтересовал.
  28-29 апреля в Доме Правительства на 6-7 этажах будут представлять различные стенды по этой тематике, будет там и презентация о нашем доме, нашем сайте, о нас.

 • Говорят, что в номере за 07.05.2010 вышла еще одна заметка в «УК» про наш дом, на этот раз по поводу создания ОСМД (ОСББ).
  У кого-то есть возможность ознакомиться с текстом статьи? Я пока-что не читал.